akıllı tahta etkinlikleri,soru bankası,deneme sınavı,yazılı sınav,konu anlatım,eğitim programları,yıllık planlar,ilk okuma yazma

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Sivil Toplum Kuruluşları Kes Yapıştır Etkinliği İndir

Demokratik ve sosyal hayatın vazgeçilmezi olan sivil toplum kuruluşları hakkında hazırlanmış güzel bir etkinlik. Sivil toplum kuruluşlarının logolarının yer aldığı kutucukları keserek hangi alanda hizmet veriyorlarsa o kısıma yapıştırma etkinliği. İstifade edeceğinizi umuyorum.


Sivil toplum kuruluşları aynı zamanda demokratik yaşamın lokomotif ögesidir. Çünkü birçok insan sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerinden etkilenerek gönüllü olarak toplum hizmeti faaliyetlerine katılmaktadır. Sivil toplum kuruluşlarının öne çıkmaya başladığı dönem 17 Ağustos Depreminden sonra olmuştur. AKUT (Arama Kurtarma Derneği) deprem bölgesine intikal ederek birçok depremzedenin hayatını kurtarmıştır. O kara günden beri de insanlar AKUT ismini daha çok sık duymaya başlamıştır.
Bugün Türkiye'de tam olarak sayısını bilmediğim binlerce vakıf ve dernek bulunmakta. Hepsi eğitimden sağlığa farklı alanlarda hizmet vermektedir.
Özellikle yardım vakıf ve dernekleri sınırlar ötesi hizmet verebilmektedir. İnsani yardım dernekleri
Türk insanının yardımseverlik duygusunun en somut örneğidir.


EmoticonEmoticon